Kariyerinizi geliştirmede size yardımcı olabilir miyiz? Kariyerbak.com

Kariyerbak.com.tr| Blog -Kariyerinizi geliştirmede size yardımcı olabilir miyiz? Kariyerbak.com

Kariyerinizi geliştirmede size yardımcı olabilir miyiz? Kariyerbak.com
Sahibinebak.com
Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Dünyanın değişmesini mi? bekliyorsunuz. Gerek yok kendinizi değiştirin, kendinizi keşfedin dünya zaten sizin için kendiliğinden değişmiş olur.

Kendinizi nasıl değiştireceksiniz; tabi ki doğru zamanda, doğru yerde, doğru kararlar vererek değiştirebilirsiniz.

İnsan genç ve özgürken, sonsuz düşleri ve hayalleri olan dünyayı değiştireceğine inanan bir varlıktır. Fakat yaşı büyüdükçe, sorumlulukları artıkça, olgun ve yaşlılığa doğru dünyayı değiştiremeyeceğini, kendini değiştirmesi hayallerini ona göre kurması gerekliliğini öğrenir. Değişim insanın kendisinde başlar ve tüm dünyaya ancak o şekilde yayılır.

Dünyayı değiştiremiyorsanız kendinizi değiştirecek ve keşfedecek, hayatınıza yön verecek, sizi geleceğe güven içerisinde taşıyacak, seveceğiniz ve size para kazandıracak bir işinizin yâda var olan işinizde kariyer basamaklarını çıkabilmek için göstermiş olduğunuz çaba hayatınızın olmazsa olmazlarındandır. Hatta bazen bir mesleğinizin olması bile yetmez insan ihtiyaçları sınırsız ve bu sınırsız ihtiyaçların bir kısmını karşılamak için ek bir işe bile ihtiyaç duyulabilmektedir.

Bu olumsuzluklarla birlikte sorunları daha da ateşleyen teknolojik gelişimler, teknolojinin altın çağını yaşamasına olanak sunmakta ve bununla beraber günümüz dünyasının en büyük sorunu haline gelmiş işsizliği de beraberinde artırmıştır. Her geçen gün işsizlik tüm dünyayı tehdit etmekte, insanların büyük bölümünü karamsarlığa gömmektedir. Özellikle gelişmekte olan ülkeler ekonomik politikaları gereği kamu kurum ve kuruluşlarını hizmet dışında özel sektöre devretmekte, istihdam ve iş imkânlarını sınırlamaktadır. Özel sektörde de acımazsız bir rekabet ve iş gücünün fazlalığından iş alımlarında büyük bir titizlikle, kişileri seçmektedirler.

İşte bu noktada düşünmek lazım sosyo-ekonomik olarak dünya daha iyi bir yöne mi gidiyor? Yoksa daha kötüye mi?
O zaman şu soruları kendimize sormalıyız;

Üniversite mezunu olmak ayrıcalığını devam ettirmekte midir?

Bir mesleği bilmek, güzel bir kazanç ve kariyer için yeterli midir?

İşsizlik her geçen gün artıyor? Peki, sizi etkileyecek mi?

Şehir nüfusları hızla artmaya devam ediyor olumsuz etkileri size yansıyacak mı?

Bir mesleği bilmek yeterli değil artık, teknolojiyi kullanıyor olmanız da gerekecek bu işinizi etkiler mi?

Basit işlerde bile artık bilgi ve deneyimler istenmektedir? Peki, sizin ne gibi deneyimleriniz var?

Dünya performans ekonomisine doğru gidiyor? Sizce bu sizin işinize ve kazancınıza olumlu mu? yoksa olumsuz mu? Yansıyacak

Yatırım yapmak için artık çok büyük sermayeler gerekiyor? Yatırım yapacak kadar sermayeniz var mı? Yada neye yatırım yapacağınızı biliyor musunuz?

Teknolojik gelişmeler acımasız bir rekabet meydana getirmektedir? Bu acımasız rekabet sizi, ailenizi ve çevrenizi nasıl etkileyecek düşündünüz mü?

Gelir düzeyleri sınıfı arasındaki uçurum artmakta artık ya zenginsiniz yâda fakir orta sınıf eridi bitti biliyor musunuz? Hangi sınıfta olduğunuzu?

Eğer dünyada birçok zengin ve kariyer sahibi insan varsa sizde korkmayın. Önemli olan kendi farkınızı ortaya koymak, becerilerinizi ve yeteneklerinizi bilgi ve tecrübe ile birleştirmek bir adım öne geçmeyi başarmak.

Milenyum çağını yaşadığımız bu çağda, bilgi ve teknolojinin en üst düzeyde kullandığımız bu asırda aslında, bilmediğimiz yâda farkına varamadığımız çok popüler, güzel kazancı olan, size güzel yarınlar sunacak güzel kariyerler sunacak ve kariyerinizi ileriye taşıyacak birçok iş imkânı vardır.

Mutluluğun ilk şartı kendini keşfetmektir. İşte bizde nkariyer olarak kendinizi keşfetmeniz için; size kariyerinizi geliştirmek ve yeni kariyerler edinmek, popüler, kazançlı meslekler ve yeni iş alanları keşfetmeniz için yeni bir dünya sunmak için çalışıyoruz.

İşiniz ve mesleğiniz ne olursa olsun, yâda eğitim seviyeniz ne olursa olsun iş bulamama ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Birde Türkiye gibi gelişmekte olan, işsizliğin fazla olduğu, içerde ve dışarda göç alan, genç nüfus oranı yüksek olan bir ülkede yaşıyorsanız tabi ki para kazanmanın, doğru mesleği edinmenin ve netice de kariyer edinmek kolay olmadığını sizde çok iyi biliyorsunuz.

Biz nkariyer olarak kendi alanında uzman, iş deneyimi ve başarısı olan, akademik camiadan, iş dünyasından, sivil toplum kuruluşlarından, meslek grupları ve odalarından birçok uzman ile size farklı bir dünyanın kapısını aralıyoruz. Hiç duymadığınız ama çok rahat bir şekilde çalışıp para kazanabileceğiniz, popüler yüksek kazancı olan meslekler, bu mesleklerin güvenirliği ve nasıl edineceği, eğitimler, sunumlar, deneyimler kısacası tüm bilgi ve becerimizi sizlerle paylaşmak için buradayız. En önemlisi kariyer basamaklarını tırmanmanızda ve yeni kariyerler edinmenizde gerekli tüm alt yapıyı oluşturmak ve size katkı sunmak için alanında uzman kişiler ile hizmet sunmaktan onur duyarız.

Hayat aslında bir yandan çok uzun bir yandan da çok kısa. Eğer hayatı ve zamanı iyi değerlendirirseniz uzun bir ömür yaşarsınız, yok; her gününüz belirsizlikler içinde geçerse mutsuz ve huzursuz yaşarsınız, ömürde sizin için çok kısa olacaktır.

KARİYERBAK.COM